Fikir Turu

Fikir Turu, yalnızca Türkiye’deki düşünce hayatını değil, dünyanın da ne düşündüğünü, tartıştığını okurlarına aktarmaya çalışıyor. Bu amaçla, İngilizce, Arapça, Rusça, Almanca ve Çince yazılmış önemli makalelerin belli başlı bölümlerini çevirerek, editoryal katkılarla okuruna sunmaya çalışıyor. Her makalenin orijinal metnine ve değerli çevirmen arkadaşlarımızın bilgilerine makalenin alt kısmındaki notlardan ulaşabilirsiniz.

YAZARA AİT MAKALELER:

Kategori Arşivi

İnsan
Dış politika dünya sinemalarını nasıl etkiliyor?

Dış politika dünya sinemalarını nasıl etkiliyor?

Dünyanın en unutulmuş halkı çölde düzenlediği film festivalinden ne bekliyor? Bir animasyon filmindeki basit bir harita neden Güneydoğu Asya ülkelerini ayaklandırıyor? 16 yıl önce “Güney Kore Hollywood’un kültürel sömürgesi olacak” diye slogan atan sinemacılar bu gün hangi konumda? Gal Gadot, Hollywood’un İsrail aşkını yeniden canlandırabilir mi?
İnsan
Neden kaybetmekten korkuyorum?

Neden kaybetmekten korkuyorum?

Kaybetme korkusu içimizin derinliklerine kadar kök salmış olan bir duygudur. Çoğu kere çocukluk dönemlerde yaşanılan travmalara dayanır. O andan itibaren de düşüncemizi, duygularımızı ve davranışlarımızı etkiler. Omzumuza oturur, kulaklarımıza güvensizlik fısıldar. Peki, bununla baş etmenin yolu yok mudur?
Send this to a friend