Fikir Turu

Fikir Turu, yalnızca Türkiye’deki düşünce hayatını değil, dünyanın da ne düşündüğünü, tartıştığını okurlarına aktarmaya çalışıyor. Bu amaçla, İngilizce, Arapça, Rusça ve Çince yazılmış önemli makalelerin belli başlı bölümlerini çevirerek, editoryal katkılarla okuruna sunmaya çalışıyor. Her makalenin orijinal metnine ve değerli çevirmen arkadaşlarımızın bilgilerine makalenin alt kısmındaki notlardan ulaşabilirsiniz.

YAZARA AİT MAKALELER:

Kategori Arşivi

Bilim
Omicron varyantı hakkında bilinen her şey

Omicron varyantı hakkında bilinen her şey

Daha Delta varyantı kontrol altına alınmamışken ilk kez Güney Afrika’da ortaya çıkan Omicron varyantı tüm dünyada endişe yaratıyor. Bilim insanları bir yandan Delta varyantından bile daha bulaşıcı olduğu ileri sürülen Omicron’u anlamaya çalışırken bir yandan da mevcut aşıların bu varyant üzerinde etkili olup olmadığını araştırıyor. İşte Omicron hakkında şimdilik bilinenler…
İnsan
Sahtekârlık sendromu: Entelektüel dolandırıcı olduğunuzu düşündünüz mü hiç?

Sahtekârlık sendromu: Entelektüel dolandırıcı olduğunuzu düşündünüz mü hiç?

Sahtekârlık Sendromu yahut fenomeni diye bir şey duydunuz mu? Eğer sık sık, kendinizi yetersiz görüyor, başarılarınızın şansa yahut sosyal çevreye bağlı olduğunu düşünüyorsanız, durup düşünmenizde yarar var. Belki siz de bir ‘entelektüel dolandırıcı’sınız.
Send this to a friend